Dětský domov
Cheb a Horní Slavkov

Aktuality

Harrachov - pobyt dětí

Akce 6. 4. 2022
Ve dnech 12. – 19. března 2022 se podařilo díky štědrému sponzorskému daru od společnosti DHL, zajistit pobyt našim dětem v Krkonoších.
Harrachov - pobyt dětí
V tomto období byly v našem kraji jarní prázdniny. Všechny děti z dětského domova, které neměly zajištěn pobyt mimo náš domov, vyjely do hor. Ubytování bylo zajištěno v penzionu Tesla v Harrachově jen pár metrů od sjezdovky. Z 23 dětí, které se pobytu zúčastnily, ještě nikdo na horách nebyl a nikdy nelyžoval. Za dobu pobytu se podařilo naučit všechny děti lyžovat. Poslední 2 dny již jezdily samy. Většina z nich na mírnějším kopci, ale někteří se naučili tak dobře jezdit, že mohli postoupit i na modrou a červenou sjezdovku.

Při pobytu se nejen lyžovalo na sjezdových lyží, ale děti si užily i běžky a nejmenší i bobování. Součástí pobytu byla i návštěva místního muzea, sklárny a vycházky do přírody v okolí, např. krásné Mumlavské vodopády.

Večer byly děti unavené, ale přesto zvládly ještě deskové hry, karty a dokonce dvě malé diskotéky. Dvě z dětí měly totiž v průběhu pobytu narozeniny.

Poděkování patří všem dětem, které na pobytu byly hodné a šikovné.

Také všem zaměstnancům dětského domova, které se o děti vzorně a úžasně starali. Odměnou jim byly šťastné děti a jejich rozzářené oči. Velký podíl na zorganizování výjezdu na hory měla paní zástupkyně ředitele.

A hlavní poděkování patří všem sponzorům, díky kterým jsme mohli pobyt zorganizovat.

DHL – 100 000,-Kč – pobyt v Penzionu

Schiessl, s.r.o. 20 000,-Kč - škola lyžování

Albert – 4 000,-Kč občerstvení

ER-Bus Prague s.r.o. – 19 000,-Kč doprava do Harrachova