Dětský domov
Cheb a Horní Slavkov

Aktuality

DDCup

Akce 29. 12. 2021
Dětský domov Cheb a Horní Slavkov vyhrál celorepublikovou soutěž pro dětské domovy.
DDCup
DDCup je celoroční soutěž pro dětské domovy z celé České republiky. Děti z domovů se celoročně účastní různých soutěží. Tyto soutěže jsou postaveny buď na výkonech jednotlivců nebo výkonech družstev. Disciplíny jsou malá kopaná, kopaná, stolní tenis, cyklistika, běh, ……..

Každá disciplína má svého garanta. Např.: finále kopané se hraje na stadionu Evžena Rosického v Praze pod patronátem České fotbalové asociace. Běh podporuje Policie České republiky.

Díky velkému zájmu vychovatele Petra Chudého se daří našemu dětskému domovu pravidelně se umísťovat na předních místech. A v letošním roce jsme získali 1.místo.

Děti si soutěže užívají z několika důvodů. Jednak je baví kontakt s jinými dětmi a také je baví vidět, co se naučily za dovednosti. To že jedeme na danou disciplínu obnáší, že se na ni musí děti připravit. Soutěže jsou různé a děti máme stále stejné. Musíme je tedy na každou soutěž připravit.

Dalším naším problémem je zajistit pro děti odpovídající materiální zabezpečení. Děti se nám mění, rostou či stárnou a my musíme pro soutěžící mít kola, pálky pro stolní tenis, kopací míče, kopačky a mnoho dalších věcí.

Vždy uvítáme materiální pomoc místních podnikatelů.